مشتری عزیز،برای پیدا کردن پمپ مناسب از قسمت فیلتر محصولات تعداد طبقات و تعداد واحدهای ساختمان را انتخاب نمایید.

پشتیبانی 24 ساعته
 09124765795

برای پیداکردن پمپ مناسب از قسمت فیلترها،تعدادطبقات و واحدهای ساختمان را انتخاب نمایید.
فاضلاب چیست؟

فاضلاب چیست؟

فاضلاب چیست؟

فاضلاب در شهر: فاضلاب،گندآب یا چرک آب به محصول جانبی از هر فرایند مصرف آب به دست انسان می باشد،در آن آب پایه که در آن املاح و مواد در آن حل شده باشند.
طبق تعریفی دیگر : به آب‌هایی گفته می شود که انسان از چرخه طبیعی آن خارج و به مصرف در آمده باشد و دوباره به چرخه آن باز گردانده می شود.
چگونه از دست این فاضلاب خلاص شویم؟
1-روان کردن در کوچه‌ها و خیابان‌ها : این روش باعث افزایش وحشتناک جمعیت جانوران موذی ، رواج بیماری های واگیر دار ، و بوی نا مطبوع شده( این روش در لندن قبل از ۱۸۳۲ میلادی رواج داشته است که در آن سال بیماری وبا موجب از بین رفتن ۲۵۰۰۰ نفر شد)
2-استفاده از چاه های جذبی خانگی و سپتیک‌ تانک : در این روش فاضلاب خانگی در مرحله اول بصورت بهداشتی دفع می گردد . اما فقط برای روستاها و شهرها با جمعیت خیلی کم مناسب می باشد و وقتی در سطح کلان و شهر های بزرگ به این موضوع می پردازیم و تعداد این چاه‌ها به هزاران عدد در یک شهر می رسد به سرعت باعث از بین رفتن منابع آب های زیر زمینی سالم می شود . و اختلاط آن با فاضلاب موجب خطرات وحشتناکی می شود.
ریختن فاضلاب در دریاچه‌ها و رودخانه‌ها:
این روش نیز یکی از روش های خطر ناک محسوب می شود،افرادی که در پایین دست رود زندگی می کنند دیگر نمی توانند از آن منبع آب استفاده کنند

 

شبکه مهندسی خافا بزرگترین گروه فروش تجهیزات  و خدمات فاضلاب شهری تماس با ما : ۰۲۱۵۵۹۱۶۴۰۸ 

پساب شهری: به پساب ناشی از مصرف آب در خانه‌ها فاضلاب خانگی گفته می شود .که شامل آب ناشی از سرویس های بهداشتی ، حمام ، ماشین لباسشویی و ظرف شویی ، شستشو بطور کلی تمام آبهای مصرفی در خانه که جزو فرایند طبیعی زندگی هستند را شامل می شود . از مخلوط شدن پساب خانگی با پساب مراکز اداری و خدماتی مانند تعمیرگاه‌ها ، مراکز تهیه غذا ، فروشگاه‌ها و کارگاه‌ها که به اجبار در سطح شهر پراکنده هستند بطور کلی فاضلاب شهری را تشکیل می دهند. این پسابها بسته به نوع سیستم فاضلابی هر شهر از سطح آن شهر جمع آوری و خارج می گردد.

پساپ سطحی:

آب حاصل از ذوب شدن برف‌ها زمانی که در طبیعت روان شود موجب شادابی و زیبایی و روان شدن رودخانه‌ها و نهرها می گردد. اما همین اتفاق اگر یا آب حاصل از ذوب شدن برف های سطح شهر رخ دهد ، آب حاصل از این فرایند در سطح شهر جاری شده و آلودگی های سطح شهر را نظیر روغن های ریخته شده در سطح خیابان ، ماسه و گرد و خاک سطح پشت بام‌ها و جاده‌ها مواد شوینده ریخته شده در حیاط‌ها و زباله های جامد پراکنده در سطح شهر و….. را شسته و با خود حمل می کند . و آن آب سالم باران به آب آلوده و غیر قابل رها سازی در طبیعت بدل می شود. به این نوع فاضلاب فاضلاب سطحی گفته می شود.

پساپ صنعتی:
این فاضلاب ناشی از چرخه تولید،نگهداری و بهره برداری از تجهیزات می باشد.این نوع فاضلاب‌بسته به نوع کارخانه مواد موجود در پساب آنها کاملا متفاوت است.اما درجه خطر آنها نسبت به فاضلاب خانگی بشدت بالاتر است و در آن احتمال وجود موارد زیر وجود دارد:
الف:ترکیبات شیمیایی خطرناک
ب : خاصیت خورندگی بالا
ج: خاصیت قلیایی یا اسیدی بالا
د :موجودات زنده در آنها نیستند.
درجه خطر فاضلاب صنعتی را می توان چندین برابر فاضلاب شهری در خانگی است و اگر فرایند تصفیه صورت نگیرد اکوسیستم منطقه را به کل از بین می برد

پساپ کشاورزی :
به اضافه آبهایی گفته می شود که در مصارف کشاورزی استفاده می شود که همراه خود موادی چون سموم کشاورزی و کود های شیمیایی را حمل می کند . که برای جانوران بشدت مضر هستند و در طولانی مدت در مصارف بالا و غیر اصولی سم و کود بر ای خاک و حتی گیاه نیز خطرناک می باشد.متاسفانه آموزش و اطلاع رسانی در این زمینه در مان کشاورزان عزیز پایین می باشد.

نظرات شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو مطالب
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه
سبد خرید